ANASAYFASON BİLGİSPORFOTOVİDEOKARABÜK HAVA DURUMUKARABÜK HAVA KALİTESİYAZARLARKÜNYEİLETİŞİM
Dikkat çeken Mehmet Ali Şahin paylaşımı

Dikkat çeken Mehmet Ali Şahin paylaşımı

28.11.2017 - 12:28 1187
son bilgi haber

Karabük Haber Gazetesi tarafından 27 Kasım 2017'de internet sitesinde yayınlanan 'Şahin'e aba altından sopa mı gösteriliyor?' başlıklı haber Karabük'te gündem oldu.

Karabük Haber Gazetesi'nin 'Şahin'e aba altından sopa mı gösteriliyor?' haberi;

Karabük’te yayın yapan bir yerel televizyonun yönetim kurulu başkanının kendi sosyal medya hesabından 4 yıl önceki paylaşımını tekrar gündeme getirmesi kafalarda soru işareti oluşturdu.


Karabük’te uzun yıllardır faaliyet gösteren bir yerel TV kanalının yönetim kurulu başkanı, geçtiğimiz günlerde kendi sosyal medya hesabında FETÖ’den tutuklanan ve yargılanan Eski Safranbolu Kaymakamı Gökhan Azcan’ı Sapanca Kaymakamı iken 4 yıl önce AK Parti Karabük Milletvekili Mehmet Ali Şahin ile ziyareti kapsayan fotoğrafı yeniden paylaştı.

Yerel TV yönetim kurulu başkanının bu paylaşımı “Şahin’e aba altından sopa mı gösteriyor” sorusunu akıllara getirdi.Karabük’ün Ovacık ilçesinden çocukluğunda çıkan ve Hukuk Fakültesini bitirip, Avukat olduktan sonra aktif politikaya atılan, 1994 yılında Fatih Belediye Başkanı, 1995 yılından bu yana ise Milletvekilliği, Grup Başkan Vekilliği, Başbakan Yardımcılığı, Adalet Bakanlığı, Spor Bakanlığı, TBMM Başkanlığı ve Genel Başkan Vekilliği görevlerini üstlenerek bölgenin siyaset büyüğü ünvanına sahip olan bir isme karşı böyle bir izahı olmayan bir çıkışın yapılmasa tepki gördü.

Kamuoyunda söz konusu yerel TV kanalına en fazla desteği Mehmet Ali Şahin verdiği kanısı varken, şimdi o TV kanalının yönetim kurulu başkanının böyle anlamsız bir paylaşım yapması en hafif tabirle vefasızlık ve gizli bir tehdit olarak algılandı.

-----------

BRTV Televizyonu Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Çetinkaya, Karabük Haber Gazetesi'nin 'Şahin'e aba altından sopa mı gösteriliyor?' haberi üzerine açıklama yaptı.

ŞEYTAN BİLE HALT ETMİŞ…!

Türkiye’de internet haberciliği ile ilgili yasal düzenlemeler henüz tamamlanmadığından, hem ülke genelinde hem de Karabük’te yoğun olarak, çeşitli haber siteleri adı altında faaliyet gösteren, kendilerine gazeteci süsü vermiş bir takım mihraklar ortalıkta cirit atmaya devam ediyor. Kentin önemli makamlarındaki yöneticilerine, işadamlarına, demokratik kuruluş yöneticilerine her türlü iftirayı atmak adeta moda haline geldi.

Bu iftira furyasından maalesef biz de bugün nasibimizi aldık. “Karabük Haber” ve “Karabük Gündem” adlı internet sitelerinde bugün deli saçması bir iftira ile karşılaştık. Çeyrek asırlık dostluğumuz bulunan TBMM eski Başkanı Mehmet Ali Şahin ile aramıza nifak sokmaya çalışan şeytanın bile aklına gelmeyecek bir çirkin iftira ve kumpas girişimi ile ilgili üç beş satır yazmak zorunluluk haline geldi.

Deli saçması iftiranın başlığı “Şahin’e Aba Altından Sopa mı Gösteriliyor?”

Başlığa bakın güya biz Sayın Şahin’e aba altından sopa gösteriyormuşuz. Zavallılıkta gelinen son nokta.. Gerçekten şeytanın bile aklına gelmeyecek, aşağılık bir iftira…

4 yıl önce Sayın Başkan ile Karabük’ten İstanbul’a giderken Sapanca’da ziyaret ettiğimiz eski Safranbolu Kaymakamı Gökhan Azcan’la ilgili fotoğrafımızı özel sosyal paylaşım sitemizden almışlar ve bunu haber diye yapmışlar. Güya biz, aba altından çeyrek asırlık dostumuz, ağabeyimiz ve her zaman Karabük’e hizmetlerden gururla söz ettiğimiz Mehmet Ali Şahin’e 4 yıl önce Sapanca’da göl kenarında çekilmiş bu fotoğraf ile aba altında sopa göstermişiz. Demek ki, biz sosyal paylaşım sayfamızda paylaşacağımız her fotoğrafı bundan sonra bu tiplere soracağız. Örneğin, 5 yıl önceki Diyarbakır’taki bir fotoğrafımızı bu tiplerden korkumuzdan paylaşamayacağız. Diyecekler ki, “Senin Diyarbakır’da ne işin vardı. PKK ile işbirliği mi yapmaya gittin…?” Zaman zaman Meksika’dan geçmişle ilgili anı fotoğrafları paylaşıyoruz. Bir daha mı, aman aman asla paylaşır mıyım..? Meksika uyuşturucu ülkesi, mutlaka bu oralara kız isteme ayaklarına uyuşturucu ticareti yapmaya gitti diye iftira atacaklar.

BU İLK İFTİRA DEĞİL…

Daha önce de defalarca iftiralarla karşılaştık. Bu malum yaratıklar daha önce de, Kardemir’in Ankara’daki Karabüklüler Vakfı’na 100 milyar aktardığını, Karabük’lüler Vakfı’nın da BRTV’ye bu parayı el altından verdiği gibi akıllara ziyan iftiralarda bulunmuşlardı. Yine Sayın Mehmet Ali Şahin ile Almanya’da Karabük, Bartın, Zonguldak’lı hemşehrilerimizin katıldığı “Karabüklüler Sevgi Gecesi”ne katıldığımızda da, Sayın Şahin’in oraya milletvekili adaylarını belirlemeye gittiğini, hatta bir takım akçeli işler gibi alçakça iftiralarda bulunmuşlardı. Karabük’te zor şartlar altında gazetecilik yapmaya çalışan basın mensuplarını tenzih ederek söylüyorum, bu iftiracıların gazeteci diye kamuoyunda anılmasından üzüntü ve utanç duyuyorum. Aklı selim düşünen, her gazeteci meslektaşımızın da; kamuoyunun da bu iftira karşısında “Bu kadarı da pes” diye düşüneceğini umuyorum.

Burada son olarak şunu belirtmek istiyorum. Sayın Şahin ile bizim dostluğumuz, ağabey-kardeş ilişkimiz çeyrek asırdan bu yana devam etmektedir. Daha önce de, bizimle ilgili kendilerine ülkenin en önemli makamlarında bulunduğu dönemlerde de çok çeşitli iftiralar atılmış, ama bütün bunlara rağmen dostluğumuz devam etmiştir. Hem bizim, hem de Sayın Şahin tarafından bilinen, malum bir takım zavallı tiplerin iftiraları ile bu dostluk asla bozulmayacaktır.

Bu düşüncelerle, Türkiye’de internet haberciliği yasasının bir an önce çıkarılmasını her önene gelenin, istediği gibi önüne gelen herkese iftira atmasının mutlaka önüne geçilmesinin zamanının gelip, hatta geçtiğini de ilgililere hatırlatmakta yarar görüyorum.

Mehmet Çetinkaya

 

KAYNAK / http://www.karabukhaber.com.tr/sahine-aba-altindan-sopa-mi-gosteriliyor.htmlson bilgi haber

Yorum gönder

Lütfen resimde gördüğünüz kodu girin:

Captcha

YORUMLAR

toplam: | gösteriliyor:
ÇOK OKUNANLAR

EVRENUR

Baglar Gazoz
BU HABERLERİ OKUDUNUZ MU?
CHP Karabük Gençlik: Zehirleniyoruz
CHP Karabük Gençlik: Zehirleniyoruz
15.01.2018 - 20:03 - 1 2252
Marzinc mahkemelik oldu
Marzinc mahkemelik oldu
18.10.2017 - 12:50 - 0 1973
Karabük Sebze Hali'nde yangın
Karabük Sebze Hali'nde yangın
30.04.2017 - 14:19 - 6 5249
SON YORUMLANANLAR
cron