26.2 C
Karabük
16 Temmuz Salı 2024

Vergili: “Alfred Özkan”

Karabük’te AKP ve MHP, 31 Mart’ta yapılacak seçimlere ayrı adaylarla giriyor. Mevcut MHP’li Belediye Başkanı Rafet Vergili, AKP’nin Adayı Özkan Çetinkaya’nın FETÖ’cü olduğunu iddia etti.

Halk TV’den Ali Macit’in haberine göre; Başkan Vergili, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın aday tanıtım toplantısında Çetinkaya ile yan yana olduğu fotoğrafı göstererek, Çetinkaya’nın okuduğu üniversitenin bir FETÖ yapılanması olduğuna dikkat çekti.

İstanbul ve Ankara gibi büyükşehirlerde Cumhur İttifakı seçimlere ortak adayla gidecek. Buna karşın ittifakının en büyük iki partisi AKP ve MHP, bazı şehirlerde farklı adaylar göstererek, muhalefetin yanı sıra birbirleriyle de rekabet içerisinde olacak. Seçime ayrı girilecek şehirlerden birisi ise Karabük. Karabük’te üç dönemdir belediye başkanı olan MHP’li Rafet Vergili’nin karşısına, AKP tarafından Özkan Çetinkaya çıkarıldı.

AKP’nin Çetinkaya’nın adaylığını açıklamasına en sert tepki MHP’li belediye başkanı Rafet Vergili’den geldi. Vergili, Çetinkaya’yı, okuduğu üniversite nedeniyle FETÖ’cü olmakla suçladı.

“CUMHUR İTTİFAKI BERABERLİĞİMİZ 15 TEMMUZ AKŞAMINDAN SONRA BAŞLADI”

MHP lideri Devlet Bahçeli ile yakınlığıyla bilinen Karabük Belediye Başkanı Rafet Vergili, Özkan Çetinkaya’nın adaylığını çok sert ifadelerle eleştirdi. 15 Temmuz’dan sonra Cumhur İttifakı’nın ortaya çıktığını belirten Çetinkaya, şu sözleri söyledi:

“Aday açıklandığında Cumhurbaşkanımızın arkasında ‘Alfred Üniversitesi’ yazıyor. Bu Alfred Üniversitesi, FETÖ’nün bir okulu. Bunu buraya yazmaları çok büyük ayıptır. Bizim bütün Cumhur İttifakı beraberliğimiz, 15 Temmuz akşamından sonra başlamıştır. Ben 15 Temmuz’da herkesten önce itiraz ettim. Eğer FETÖ’cüler darbeyi gerçekleştirebilseydi, belki biz bugün yoktuk. Belki de hapisteydik bilemiyoruz. Böyle bir örgütle mücadele edildi. Bu şimdi o örgüte bir işarettir. Alfred Üniversitesi, YÖK tarafından yasaklanmıştır ve FETÖ’nün bir üniversitesidir bu.

“BUNLAR TEŞKİLATTAKİ MASONLARDIR”

Arkadaşlar diyor ki, “Biz kavga etmek istemiyoruz”. Biz kavga etmedik, hep gerçekleri söyledik. Bunlar teşkilattaki masonlardır. Şu anda dünyanın her yerinde masonlar birbirlerini bir iki işaretten tanır. Şimdi diyor ki, “Ben AKP’liyim, ben gençlik kolları adayıyım. FETÖ’den korkmayın biz buradayız” diyorlar.

AKP’Lİ ADAY KİME MESAJ VERİYOR?

Konuyla ilgili halktv.com.tr’ye açıklama yapan MHP’li Rafet Vergili, Özkan Çetinkaya’nın diplomasının bile şaibeli olduğunu iddia ederek, bir yerlere mesaj verdiğini belirtti. Vergili, “Diyelim ki Allah korusun o ihtilal gerçekleşmiş olsaydı bizim halimiz ne olurdu? Mutlaka büyük sıkıntılar yaşardık, belki hapiste olurduk, öldürülebilirdik. Yani durum böyleyken, Alfred Üniversitesi diye birileri birine bir mesaj veriyorsa ben buna tepkimi koyarım.”

NE OLMUŞTU?

AKP Aday tanıtım töreninde Karabük Belediye Başkan Adayı Özkan Çetinkaya’nın açıklanması esnasında Aday Özkan Çetinkaya’nın biyografisinde ALFRED ÜNİVERSİTESİ mezunu olduğu ifadesi yer almıştı.

“ALFRED ÖZKAN!”

Başkan Vergili, “Siz belediye başkanlığı adaylığını açıklarken, Tayyip beyin arkasına Alfred Üniversitesi yazdırmaya utanmadınız mı? Bu Fetö’nün kapatılmış üniversitesi, diplomaları da yok sayılıyor. Bu Fetö’nün okulu, bu okula gitmeden diploma veriliyor, parayı veriyorsun Fetö’nün okulundan diploma alıyorsun.

Ben ona Alfred Özkan dersem yanlış mı söylemiş olurum. Bu diplomalarla ilgili YÖK suç duyurusunda bulundu, geçerli değil. Siz bunu Tayyip beyin arkasına Karabük teşkilatı olarak milletvekilleri olarak Tayyip beyin arkasına yazmaya utanmıyor musunuz? Lise desen ne olur? Kendilerini çok yüksek kariyer sahibi olduklarını göstermek için yapıyor. Bu bir komplekstir. O arkadaşımıza artık ‘Alfred Özkan’ diye bahsedeceğim.” Diye konuştu.

Bizi Takip Edin!

19,607BeğenenlerBeğen
2,093TakipçilerTakip Et
1,445AboneAbone Ol

Diğer Haberler

Sosyal Medya

19,607BeğenenlerBeğen
1,501TakipçilerTakip Et
2,093TakipçilerTakip Et
1,445AboneAbone Ol
spot_img

Diğer Haberler