ANASAYFASON BİLGİSPORFOTOVİDEOKARABÜK HAVA DURUMUKARABÜK HAVA KALİTESİYAZARLARKÜNYEİLETİŞİM
Uysal: TBMM'de 53 kez konuşma yaptım

Uysal: TBMM'de 53 kez konuşma yaptım

29.01.2019 - 16:13 1841
son bilgi haber

AK Parti Karabük Belediye Başkan Adayı Prof.Dr. Burhanettin Uysal, Karabük Belediye Başkanı Rafet Vergili’nin hakkındaki ithamlarına ilişkin açıklamada bulundu.

“Milletvekilliği döneminde sadece 1 kez 3 Nisan ile ilgili Meclis’te konuşma yapmıştır.” diyen Karabük Belediye Başkanı Rafet Vergili’nin açıklamasına ilişkin Uysal; “Karabük Belediye Başkanı Sayın Rafet VERGİLİ, şehrin emin olarak dilinden emin misiniz derseniz emin değilim. Benim ile ilgili yaptığı açıklamada diyor ki; “Milletvekilliği döneminde Meclis’te sadece 1 kez konuşma yapmış O da 3 Nisan ile ilgilidir.” TBMM web sayfasından şahsımla ilgili sayfaya girdiğinizde 32 kez Komisyonlarda 21 kez de Genel Kurul’da olmak üzere toplam 53 kez konuşma yaptığım tutanaklarda vardır. 26. Dönemde TBMM’inde 6 komisyonda- Milli Eğitim, Kültür, Gençlik ve Spor Komisyonu Başkanvekili, AB Uyum Komisyonu Üyesi, AKPM Üyesi, APA Üyesi, KPK Üyesi, FETÖ Araştırma Komisyonu Üyesi- görev aldım. Bu dönemde 6 komisyonda görev alan başka bir vekil yoktur. “ dedi.

Yurt dışına resmi görevli olarak ülkesinin hak ve menfaatlerini korumaya gittiğini belirten Uysal açıklamalarına şöyle devam etti: “Sayın VERGİLİ, yurt dışına gezmeye gittiğimi belirtmiştir.  Avrupa Parlamentosu üyesi bir milletvekili olarak her 3 ayda bir Avrupa Parlamentosu Genel Kurul’a, bunun haricinde de belli dönemlerde de komisyon toplantılarına katılmak için yurt dışına gittim. Rafet bey de Belediye Başkanlığı ayağında bu toplantıya gitmiştir. Yalnız kendisi gittiği zaman Türkiye’nin hak ve menfaatlerini korumuş oluyor. Burhanettin UYSAL ise yatmaya gitti oluyor. Burhanettin Uysal’da resmi görevli olarak ülkesinin hak ve menfaatlerini korumaya gitmiştir.”

Hafta sonları kimin Karabük’te bulunup bulunmadığına da açıklık getiren AK Parti Karabük Belediye Başkanı Adayı Prof .Dr. Burhanettin Uysal: “Sayın VERGİLİ Karabük’te hiç bulunmadığımı dile getirmiştir.  Benim evim 100. Yıl Mahallesinde bu kadar komisyon görevime rağmen Karabük’e gelmediğim hafta sonu yoktur. Sayın VERGİLİ ile anlaşmadığımız yer kendisi işlerini takip etmek için Cuma öğleden sonra İstanbul’a gidip Pazartesi öğleden sonra dönmektedir. Kendisinin beni Karabük’te görememesinin sebebi budur. Rafet bey Belediye Başkanlığı süresince Karabük’te resmi törenlerin kaçta kaçına katılmıştır. Ben Karabük’te ikamet ediyorum kendisi Karabük’te oturulacak yer görmediği için Safranbolu’da oturuyor” Şeklinde açıklık getirdi.

Karabük halkının 31 Mart günü takdir yetkisini zaten kullanacağını ifade eden AK Parti Karabük Belediye Başkanı Adayı Prof. Dr. Burhanettin Uysal: “Sayın VERGİLİ, Siz Burhanettin Uysal’ın Rektörlüğünü Milletvekilliğini değil siz yaptıklarınızı yapamadıklarınızı anlatın. Bizde Karabük’e yaptıklarımızı yapacaklarımızı anlatalım. Karabük Halkı 31 Mart günü zaten oyları ile bizleri değerlendireceklerdir.” dedi.

15 Temmuz 2016’da devleti yıkmaya karşı planlanmış FETÖ hain darbe girişimi yaşanmış ve sonrasında gelişen mücadele dönemi, 16 Nisan 2017’de Anayasa değişikliği referandumu süreçlerini de içine alan 31 aylık Milletvekilliği dönemimde hiçbir iş yapmadığımı belirten Vergili’ye cevap veren Uysal “Rafet bey benim milletvekilliğim döneminde hiçbir iş yapmadığımı söylüyor. Kendisi 10 yıl boyunca ne yaptığını bir anlatsa. Araç Çayının ıslahını kendisi önceden projeleri arasında gösterirdi artık kaldırmış. O hayallerinden vazgeçmiş olabilir ama Araç Çayı ıslahı benim rektörlük hayalimdi. Milletvekilliğim döneminde projelerini yaptırdık İnşallah Belediye Başkanlığım döneminde de gerçekleştireceğiz. Karabük’ün kara kaderi değişecek.  DSİ kendine Araç Çayı ile ilgili görüş sormuştur peki Rafet bey buna cevabı ne oldu hiçbir cevap yazmamıştır.

Ağız Diş Sağlığı Hastanesi Türkiye’nin 20. Ağız Diş Sağlığı Hastanesi bunu milletvekilliğim döneminde Karabük’e kazandırdım. Bölgemize hizmet etmektedir.

Havaalanın yapılacağı yer için Rafet bey, Üniversiteye yazdığı yazıda, ağaç kestirmem çevre kirliliği olur, Karabük’te trafik problemi var havaalanı buraya yapılacak olursa trafik probleminin önüne geçilemeyeceğini belirterek buraya yapılmasının uygun olmadığı belirterek geciktirmektedir. Her ne kadar %7 ‘si belediye hututları içerisinde yer almasına rağmen yazdığı bu yazı ile engellemektedir. Ama biz başaracağız. Karabük’ün üzerinde bu uçaklar uçacak. Bizim tek gayemiz Karabük’ün aşını işini büyütmek.

Karabük Üniversitesi Karabük Eğitim ve Araştırma Hastanesinin yanında bulunan İmam Hatip Binasını çürük olması nedeniyle yıkarak yerine Tıp Fakültesi Binası yapacağız. Yine Kardemir Karabükspor’un antrenman sahasına Hastane Ek Binası yapacağız. Buraları Rafet beyin müdürleri arkadaşlarımız ile birlikte inceledik. Üniversitenin fidanlık arsasını MEB’e devrettik. Buraya Hastanenin yanında yıkılacak olan İmam Hatip Binasını yapacağız. Bunların tüm işlemleri tamamlandı. Ama şuan için yatırımların kısmen durdurulmasından dolayı beklemede. Yüzme Havuzunun yanına Karabük Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü ve Spor Toto Teşkilat Başkanlığı iş birliğiyle 22 Milyon TL’lik Curling Spor Salonu yaptıracağız.   Eskipazar Mermer Kavşağı ve Cumayanı Geçişi, Kardemir Kavşağı ile ilgili milletvekilliğim dönemimde ihaleleri yapılmıştır.  Keltepe Kayak merkezi ile ilgili de benden önceki milletvekili arkadaşlarımızın gayreti olmuştur bizimde olmuştur. Geçen haftalarda gördük ki kentimize yeni bir heyecan getirdi. Halkımız akın etti. İnşallah yakın zamanda bölgenin önemli kayak merkezlerinden birine dönüşecektir. Süre olarak kısa ama çok yoğun bir milletvekilliği dönemi geçirdim. Vicdanımın da çok rahat olduğunu bir kez daha belirtmek isterim.” dedi.

Bugün asıl Başkan Vergili’nin Karabük’e kazandırdıklarının değerlendirilmesi gerektiğini ifade eden Uysal : “Sayın VERGİLİ’nin 10 Yılın sonunda en büyük projesi yağmur drenaj hattını döşemek. Bu şehre Kuzeyin Yıldızı diye pankartlar astırdı. Yıldız ne demektir. Başka şehirlerde olmayan güzellikleri şehrine kazandırdıysan bu şekilde şehrini yıldız yaparsın. Karabük’te koyulmuş bir yıldız gösterin.  Emeklimizin, gençlerimizin oturabileceği, eğlenebileceği Karabük şehir merkezinde bir yer var mı? Çevre, hava kirliliği varsa, trafik problemi, altyapı sorunu varsa, bu şehre Kuzeyin Yıldızı demek Karabük halkının aklı ile dalga geçmektir. İnşallah 1 Nisan’dan sonra o yıldızları tek tek biz takacağız. Bu şehrin kanında zenginlik var, sosyal kültürel zenginlik var. Bu şehirde başka şehirlerde olmayan sinema salonlarına sahipti. Ama bugün kültürel anlamdaş sportif alanda yapılan bir faaliyet var mı? Üniversite şehri dediğimiz Karabük bunları hak etmiyor. 3 Nisan Ruhunu birlikte şahlandıracağız.” şeklinde konuştu.

Uysal açıklamasını şu cümlelerle tamamladı; “Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Sayın Dr. Devlet BAHÇELİ,  bir beka sorunu olduğunu ve aynı anlayışta olan insanların kenetlenmesinin gerektiğini belirtirken Cumhur İttifakının mensupları olarak bizlerin bu şekilde halkımızın önünde olmasından hoşnut olmadığımı da belirtmek isterim. Bu konularda da ilk ve son kez konuşuyor, Karabük halkından da özür diliyorum. Unutmayım ki; Rafet bey, şehrin en büyük caddelerinden birine 100. Yıl Mahallesinde bulunan 1003 nolu caddeye benim ismimi vermiştir. Takdiri Karabük kamuoyuna bırakıyorum.”son bilgi haber

Yorum gönder

Lütfen resimde gördüğünüz kodu girin:

Captcha

YORUMLAR

toplam: | gösteriliyor:
EN ÇOK OKUNAN HABERLER

EN ÇOK İZLENEN VİDEO HABER

EN ÇOK İZLENEN FOTO HABER


Baglar Gazoz

SON YORUMLANANLAR
KARABÜK'TE KİM KİMDİR?
cron