12.4 C
Karabük
26 Mayıs Pazar 2024

Yenice Ormanı serinleme alanı oldu

Kıvrım kıvrım ormanlarla bezeli Bolu ve Karabük, yakın zamanda sıcaklık dalgalarının pençesine düşmüş durumda. 40 dereceyi aşan bu sıcaklıklarla nasıl başa çıkılacağını düşünen yöre halkı, Karabük ile Bolu arasında bulunan ve doğal sınırı oluşturan Yenice Ormanları’na yöneliyor.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından uyarı listesine alınan Bolu ve Karabük, yazın yakıcı sıcaklarına karşı doğal bir sığınak arayışında. Yenice’nin serin ve berrak suları, bu arayışın çözümü olarak öne çıkıyor. Yöre halkı, ormanın sakin ve gölge köşelerinde, doğal serinlik kaynağı olan derelerde ferah bir soluk alıyor.

Bu doğal sığınakta vakit geçirenlerden Kerem Demir, “Yenice’nin deresinin serin suları, sıcaklardan bunalanlar için birebir. Ormanın içindeki bu doğal güzellikler, herkesin deneyimlemesi gereken bir olgu” ifadelerini kullanarak, Yenice’nin sunduğu eşsiz deneyimi vurguluyor.

Sıcak hava dalgalarına karşı Yenice Ormanları, yöre halkına ve ziyaretçilere adeta bir serinlik vahası sunuyor. Bolu ve Karabük’te sıcak yazın stresinden uzaklaşmak, taptaze bir nefes almak isteyenler için bu orman, doğanın sunduğu en güzel sığınaklardan biri.

Bizi Takip Edin!

19,607BeğenenlerBeğen
2,093TakipçilerTakip Et
1,445AboneAbone Ol

Diğer Haberler

Sosyal Medya

19,607BeğenenlerBeğen
1,501TakipçilerTakip Et
2,093TakipçilerTakip Et
1,445AboneAbone Ol
spot_img

Diğer Haberler