ANASAYFASON BİLGİKARABÜK'TE KİM KİMDİR?KARABÜK HAVA DURUMUKARABÜK HAVA KALİTESİKARDEMİR HİSSELERİKÜNYEİLETİŞİM

Seyahat yasağı kaldırıldı Karabük'e akın var


Vali Fuat Gürel, Koranavirüs Salgın hastalığı nedeniyle uygulamaya konulan ve 1 Haziran itibariyle kaldırılan seyahat kısıtlaması nedeniyle Eskipazar Arslanlar Uygulama Noktasında oluşan trafik yoğunluğunu yerinde inceleyerek yetkililerden bilgiler aldı.

Eskipazar Kaymakamı Emrah Bütün, İl Emniyet Müdürü Sırrı Tuğ ve İl Jandarma Komutanı Ali Sefa Yılmaz ile birlikte uygulama noktasında incelemelerde bulunan Vali Gürel, bir süre yapılan uygulamaları ve denetimleri izledi.

Vali Gürel, "Türkiye’nin birçok şehrinde yaşayan hemşerilerimiz var ve yasakların kalkması ile birlikte ilimize gelmeye başladılar. Yaz tatilinde anne-babalarını ziyaret etmeye başladılar. Dışarıdan gelen hemşerilerimiz geldikleri evde yaşlıları ve kronik hastaları varsa biraz daha gelmese aslında iyi olur. Ancak zorunlu olarak gelmek durumunda olan vatandaşlarımızı evlerinde karantina sürecine tabi tutacağız. Kısa süreli gelenleri de kısa süreli tutacağız. 2 günlüğüne gelinecekse 2 gün takip edeceğiz. Bu hastalık biraz da büyük şehirlerden buralara geliyor. İlimizde bu virüs bitmişti aslında. Ama geçen hafta 5 vaka tespit edildi. Yeni vakaları hastanelerde takip ediyoruz. Etraflarına bakıldı ve şuan için yeni vaka tespit edilmedi. Bu hastalık bizimle biraz daha beraber yaşayacak. Bizim artık kendimizi, ailemizi ve toplumu korumak adına belirlenen kurallara hep birlikte uymamız gerekiyor.

Karabüklüler kurallara uymak anlamında çok hassasiyet gösterdiler, ben hepsine teşekkür ediyorum. Gerçekten çok ciddi bir dönem geçirdik, inşallah bundan sonraki süreçte de bu hassasiyetimizi devam ettirirsek bu hastalıktan en az zararla çıkmış oluruz. İlimizi ve ülkemizi bu hastalıktan kurtarmış oluruz.”diye konuştu.

KİLOMETRELERCE KUYRUK OLUŞTU (FOTOĞRAFLAR ve AYRINTILAR)


1 2 3 4 5 6 7 8 »

03.06.2020 - 12:06 25540

YORUMLAR

KARABÜK'TE KİM KİMDİR?
cron