ANASAYFASON BİLGİSPORFOTOVİDEOKARABÜK HAVA DURUMUKARABÜK HAVA KALİTESİYAZARLARKÜNYEİLETİŞİM
Çetin Emeç ve Karabüklü Sinan Ercan

Çetin Emeç ve Karabüklü Sinan Ercan

07.03.2019 - 13:18 4544
son bilgi haber

Gazeteci Çetin Emeç 7 Mart 1990'da Hürriyet Gazetesindeki işine gitmek üzere İstanbul Suadiye'deki evinden çıktığı sırada şoförü Sinan Ercan'la birlikte yüzleri maskeli kişilerce çapraz ateşle kurşunlanarak öldürüldü.

ÇETİN EMEÇ VE KARABÜKLÜ SİNAN ERCAN

Çetin Emeç’in şoförü olarak bilinen Sinan Ercan, Karabük’te 1970’li yıllarda göz doktorluğu yapan Dr. Müfit Ercan’ın oğludur.

Karabük doğumlu Sinan Ercan Demir Çelik Lisesi’nden mezun olduktan sonra ODTÜ’de okuyan başarılı bir öğrencidir.

Çetin Emeç’in şoförü ile Sinan Ercan arkadaştır. 

Arkadaşı Sinan’dan bir günlüğüne Çetin Emeç’in şoförlüğünü yapmasını rica eder çünkü o gün hastaneye gitmesi gerekmektedir.

Türk basın tarihinin önemli isimlerinden gazeteci Çetin Emeç’in evinin önünde uğradığı silahlı saldırıda Sinan Ercan’la birlikte katledilmesinin üzerinden 29 yıl geçti.

ÇETİN EMEÇ KİMDİR

1935 doğumlu olan Çetin Emeç’in babası da bir gazeteciydi. 

Mesleğe 1952’de babası Selim Ragıp Emeç’in Son Posta gazetesinde başladı. 1972‘ye kadar Hayat ve Ses dergilerinde yazı işleri müdürlüğü yaptı. 

1972 yılında Hürriyet Grubu’na geçti. Hürgün Yayınları’nın Genel Yönetmenliğini yaptığı sırada, Hürriyet Gazetesi genel yayın müdürlüğü görevini üstlenen Emeç, 1984-1985 yıllarında da genel yayın yönetmeni olarak Milliyet‘e geçti. 

1986’da genel koordinatör olarak Hürriyet gazetesine döndü.

38 yıllık gazeteci olan Emeç, Hürriyet Gazetesi yönetim kurulu üyesi ve yazarıydı. Çetin Emeç, Gazeteciler Cemiyeti, Uluslararası Basın Enstitüsü ile Uluslararası Gazetecilik Basın Enstitüleri Federasyonu üyesiydi.son bilgi haber

Yorum gönder

Lütfen resimde gördüğünüz kodu girin:

Captcha

YORUMLAR

toplam: | gösteriliyor:
EN ÇOK OKUNAN HABERLER

EN ÇOK İZLENEN VİDEO HABER

EN ÇOK İZLENEN FOTO HABER


Baglar Gazoz

SON YORUMLANANLAR
KARABÜK'TE KİM KİMDİR?
cron