ANASAYFASON BİLGİSPORFOTOVİDEOKARABÜK HAVA DURUMUKARABÜK HAVA KALİTESİYAZARLARKÜNYEİLETİŞİM
Vergili'den çifte maaş açıklaması

Vergili'den çifte maaş açıklaması

29.11.2017 - 16:53 5728
son bilgi haber

Karabük Belediye Başkanı Rafet Vergili, dün ulusal basında bazı gazetelerde çıkan asılsız “Çifte Koltuk, Çifte Maaş” haberleri ile ilgili bugün bir basın toplantısı düzenledi.

Karabük Belediye Başkanı Rafet Vergili düzenlediği basın toplantısında; "Dün Sözcü ve Cumhuriyet gazetesinde çıkan gazeteci bir arkadaşımızın Sayıştay’ın sayfasında rutin olarak yayınlamış olduğu yazıyı alıp hiç incelemeden yazmış olduğu "Çifte Koltuk Çifte Maaş" konulu yazısında sanki çifte maaş veriliyormuş gibi bir intiba uyandırarak gazetelerinde bu konuya yer vermişlerdir.

Belediye Hizmetlerinde Türkiye Genelinde Farklı Bir Ekol Yarattık
Bu arkadaşlarımızın düşüncesinde olan Belediyelerin bugüne kadar şaibeleri bitmiş değil. Bir tane başarılı Belediyeleri yok. Bu yüzden de Karabük'te yapılan hizmetleri, icraatları kabullenemeyebilirler. Çünkü biz burada Belediye hizmetlerinde Türkiye genelinde farklı bir ekol yarattık. 2009 seçimlerinden itibaren bir ekol yaratık ki, ilk defa bir şehir ile ilgili yapılabilecekler noktasında bir kitap hazırlatarak seçim propagandasına başladık. Bunları da eksiksiz olarak tamamladık. Bu arkadaşımızın düşüncesinde olan belediyelerde, hatta Şişli Belediyesi'nde hiç işe gitmeden, sadece bordroya imza atarak maaş alan arkadaşların olduğunu biliyoruz. Bu konu geçtiğimiz günlerde de sık sık gündeme gelmişti.

Bu haberi yazan arkadaşımızın Akit Gazetesinde çıkan Cumhuriyet Halk Partili Belediyelerle ilgi haberleri okumasını kendisine tavsiye ederim. Sayıştay raporunda çifte maaşla ilgili bir konudan bahsedilmiyor. Bu raporda sadece bir usül hatasından bahsediliyor. Çifte maaş verilmesi söz konusu olsaydı, Sayıştay raporunda şu kadar kamu zararı vardır diye de yazardı. Kamu zararından da kesinlikle bahsederdi.

Hiçbir Arkadaşımızın Yerini Değiştirmedim
Ben göreve geldikten sonra bu arkadaşlarımın hiç birinin yerini değiştirmedim. Belediyemizde müdür olarak görev yapan arkadaşlarımızın sayısının az olması, Karabük Belediyesi'nin bütçesine farklı bir şekilde katkı sağlıyor. Bir arkadaşımız asaleten ya da vekaleten görevli olsa bile iki maaş alması söz konusu bile değildir. Burada konu "çifte koltuk, çifte maaş" olarak çok güzel bir şekilde çarpıtılmıştır. Bu konuda adları geçen arkadaşlar bireysel haklarını kullanacaklardır. Bu gazetecilik falan değildir. Bir gazeteci konuları incelemeden yazı yazamaz. Ben Cumhuriyet Gazetesi olsun, Sözcü Gazetesi olsun bütün gazeteleri okurum. Hatta kendim sağ görüşlü birisi olmama rağmen Uğur Mumcu'nun hemen hemen tüm yazılarını okumuşumdur. Yazılarının içerisinde hata aramama rağmen, yazılarının içerisinde tek bir hata bulamamışımdır. Çünkü bir konuyu ele alırken, o konu hakkında her şeyi araştırır öyle yazardı. Bu arkadaşlarım ise hiç bir konuyu incelemeden Sayıştay’ın sayfasında yayınlamış olduğu yazıyı alıp, çifte maaş veriliyormuş gibi haber yapıp gazetesinin Türkiye genelinde okunmasını sağlıyor. Farklı kanallardan bu şekilde sansasyonel haberler çıkartılabilir. Çünkü biz Türkiye genelinde belirli kriterler ile ilgili farklı bir mücadeleye girdik ki, mücadelemizde çok yakında neticelenecektir. Zaten bütün analiz ve bilirkişi raporları ile bizim üzerinde hassasiyetle durduğumuz konu belgelendi.

Karalama Kampanyası Yapmaktadırlar
Şuan bu konuyla ilgili tamamen yargı safhasına geçtik. Çamur at izi kalsın diyerek bir karalama kampanyası yapmaktalar. Karabük Belediyesi'nin içerisinde bugüne kadar hak etmeyen kimseye maaş verilmedi. Karabük Belediyesi'nde 9 yıldan bu tarafa bir kuruşluk dahi rüşvet konuşulmadı. Karabük Belediye Başkanı bu zamana kadar en yakınları da dahil olmak üzere, hiç kimseye özel bir hak vermedi. Bugüne kadar Karabük'te imar ile ilgili ne bir rant kavgası oldu, ne de rüşvetle ilgi bir konu konuşuldu. Belediyemizle ilgili temsili gider masrafları benim şahsım tarafından karşılanır.

Bilindiği üzere ben Karabük Belediyesi'nden maaş almamaktayım. Şoförüm ve arabam dahi kendime aittir. Karabük Belediyesi'nde ben olduğum sürece hiç kimse birbirinden ayrılmadan, kesinlikle Belediye içerisinde siyaset yapılmadan çalışmalara devam edilecektir. Şuanda Belediyemizdeki memurlarımızla ilgi tam 4 tane sendika vardır. Ben Belediyemizdeki hiç bir memuru sen o sendikadasın, sen bu görüştesin diye hiç bir zaman yargılamadım. Ben sadece yapmış olduğu işlere bakarım. Sosyal demokrat görüşte olan arkadaşlarımda dahil özveri ile Karabük Belediyesi'nde yalnız Karabük halkına hizmet etmek için çalışıyorlar. Bizde yalnızca çalışanlarını ve performanslarını değerlendirip bugüne kadar icraatlarımıza devam ettik. Belediyemiz çevre illerdeki Belediyelere göre mukayese edildiğinde, en az 50-60 personel daha az olmasına rağmen, performansımız çevre illerdeki Belediyelere göre daha yüksektir. Ben bugüne kadar özel bir müdür atamış değilim. Eski kadronun tamamı aynı şekilde çalışmaktadır" ifadelerinde bulundu.son bilgi haber

Yorum gönder

Lütfen resimde gördüğünüz kodu girin:

Captcha

YORUMLAR

avatar mesela mestük
Sayın başkanın söyledikleri ile ilgili en ufak bir şüphe duymamakla birlikte, sol görüşlü bir vatandaş olarak icraatlarını takdirle izliyorum. Başkanın vermiş olduğu bu demeçte kendisine yakıştıramadığım tek bir konu var o da; Atatürk düşmanı, cumhuriyet düşmanı akit gazetesi denilen paçavrayı referans göstermesidir. Saygılarımla.
30/11/2017 16:34:50
toplam: 1 | gösteriliyor: 1 - 1
EN ÇOK OKUNAN HABERLER

EN ÇOK İZLENEN VİDEO HABER

EN ÇOK İZLENEN FOTO HABER


Baglar Gazoz

SON YORUMLANANLAR
KARABÜK'TE KİM KİMDİR?
cron