ANASAYFASON BİLGİSPORFOTOVİDEOKARABÜK HAVA DURUMUKARABÜK HAVA KALİTESİYAZARLARKÜNYEİLETİŞİM
Mustafa Eren'den hırsızlık açıklaması

Mustafa Eren'den hırsızlık açıklaması

16.03.2014 - 18:52 4411
son bilgi haber

CHP Safranbolu Belediye Başkan Adayı Mustafa Eren bu akşam Facebook sayfasından açıklama yaptı. Eren yaptığı açıklama yanısıra 4 adet mahkeme kararını paylaştı.

Mustafa Eren Facebook sayfasında; "Seçim çalışmaları sırasında bazı kişiler şahsıma yönelik karalama politikası yaparak adımı kirletme peşindeler. benim bu zamana kadar yaptıklarımdan dolayı alnım ak başım dik Allah tan başkaya kimseye verecek hesabım yok. Aşağıdaki iddianame ve mahkeme kararında ismimin hiç bir şekilde geçmediği görülmektedir. Hemşerilerimin bu konu hakkında bana olan güvenlerindem şüphem yoktur. Bu çirkin saldırıyı yapanları önce Allah a sonra sizlere havale ediyorum" dedi.

Bilindiği üzere Mustafa Eren'in Safranbolu Belediye Başkanlığı yaptığı dönemde; 94 yazma, 97 basma, türü belli olmayan 87 ve toplam 278 eser; "18 Haziran 1995 tarihinde çalınmıştı"

Safranbolu'da restorasyonu tamamlanan Muvakkithane'nin açılış töreninde gazeteciler, Ak Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Karabük Milletvekili Mehmet Ali Şahin'e mikrofon uzatıp, Safranbolu'da çalınan tarihi Kuran-ı Kerim'lerin akibeti ile ilgili sorusuna; "Kitaplar hakkında haberim yok" demişti.

Mehmet Ali Şahin röportaj esnasında yanında bulunan Safranbolu Belediye Başkanı Necdet Aksoy'a dönerek konu hakkında bilgi almak istemesi üzerine Aksoy'un basın karşısında cevap vemekten kaçınarak "Özel olarak bilgi vereyim" demesi dikkat çekmişti.

Safranbolu Belediye Başkanı Necdet Aksoy'un çalınan kitaplar ile ilgili olarak edindiği bilgilerin ne olduğu ve kamuoyuna ne zaman açıklayacağı merak ediliyor.

18 Haziran 1995 günü Safranbolu'da İzzet Mehmet Paşa Külliyesi muvakkithanesinden çalınan 278 eserden sadece iki tanesi Kars’ta ele geçmiş, hırsızlar Yeşilköy Hava alanı yakınlarında çöplükte bulduklarını iddia etmişlerdi.
İŞTE O MAHKEME KARARLARI

1 2 3 4 5 6 »


son bilgi haber

Yorum gönder

Lütfen resimde gördüğünüz kodu girin:

Captcha

YORUMLAR

toplam: | gösteriliyor:
EN ÇOK OKUNAN HABERLER

EN ÇOK İZLENEN VİDEO HABER

EN ÇOK İZLENEN FOTO HABER


Baglar Gazoz

SON YORUMLANANLAR
KARABÜK'TE KİM KİMDİR?
cron