ANASAYFASON BİLGİKARABÜK'TE KİM KİMDİR?SAĞLIK KÖŞESİFOTOVİDEOYAZARLARKÜNYEİLETİŞİM
İbrahim Canbulat Kimdir?

İbrahim Canbulat Kimdir?02.09.2016 - 14:43 6439

Yüksek Mimar İbrahim Canbulat, ODTÜ mezunu. ODTÜ'de uzun bir süre öğretim görevliliği yaptı. Daha sonra kendi şirketiyle, özellikle Türki cumhuriyetlere yönelik olarak dışticaret ve danışmanlık hizmetleri verdi. Restorasyonunu gerçekleştirdiği kendi evleri Macunağası İzzet Efendi Konağı ile, 2006 Türkiye Mimarlar Odası'nın Koruma ve Yaşatma Dalında ödül aldı. Şimdilerde Karabük Üniversitesi, Safranbolu Fethi Toker Güzel Sanatlar ve Tasarım Fakültesi'nde mimari tasarım dersleri veriyor.

Bir Canbulat ve Canbulat Turizm ve Ticaret Ltd. Şti., kuruluşu olan Gülevi Safranbolu, Gül ve İbrahim Canbulat'ın ortak katılım ve katkılarıyla gelişmektedir. Gül ve İbrahim Canbulat, 2001 yılında İstanbul'dan gelip Safranbolu'ya yerleşti. Gülevi Safranbolu projesi 2003 yılında, Safranbolu'da hızla gelişen kültür turizmi bağlamında örnek bir yaşatarak yaşama projesi olarak ortaya çıktı.

İşletmeyi üstlenen ve projeye adını veren Gül Canbulat, emekli bir purser. THY'de 24 yıl uçucu hosteslik ve purser'lık yanında, eğitim verdi ve iki dönem TASSA (Türk Hava Yolları Hostesler Derneği) başkanlığını yaptı. KTHY'nın yeniden yapılanması sırasında üç yıl yönetim kurulu koordinatörlüğü görevi yaptı.

http://www.canbulat.com.tr

son bilgi haber

Yorum gönder

Lütfen resimde gördüğünüz kodu girin:

Captcha

YORUMLAR

toplam: | gösteriliyor:
EN ÇOK OKUNAN HABERLER

EN ÇOK İZLENEN VİDEO HABER

EN ÇOK İZLENEN FOTO HABER


Baglar Gazoz

SON YORUMLANANLAR
KARABÜK'TE KİM KİMDİR?
cron