ANASAYFASON BİLGİKARABÜK'TE KİM KİMDİR?SAĞLIK KÖŞESİFOTOVİDEOYAZARLARKÜNYEİLETİŞİM

Gözlerden ve gönüllerden uzak

Fuat Yavuz Yazdı

son bilgi haber
14.10.2016 - 14:59 24141

Bugünkü başlığımızı Karabükspor için kullandık. Karabükspor’un çamlıktaki antrenman sahası ve yanındaki idari binasında bulunduğu, H. Feridun Tankut tesisleri, 2017 yılında Eğitim ve Araştırma Hastanesine devri yapılacak.

Karabükspor nereye gidecek?

Yazıköy’e.

Yazıköy’de ne var?

İl Spor Müdürlüğünün 20 – 30 dönümlük yeri var. Bu kadar dönüm yere, hem antrenman sahaları hem de tesis yapılacakmış.

Nasıl olacaksa.
Oldu olacak.
Karabükspor’un ismi de, Yazıköy Karabükspor olsun.

Karabükspor’un oraya tesis yapması Yazıköy’e bir şey kazandırır mı?

Hiç bir şey kazandırmaz.

Aksine çok şey kaybettirir.
Gözden uzak.
Gönüllerden de ırak olur.

Yabancı bir takım gibi olur.

En azından Hasta tabir ettiğimiz taraftarlar idman seyrediyor. Takımın teknik Direktörü ve futbolcularını şehirde görme fırsatı buluyordu.

Karabükspor kendi taraftarına yabancılaşmış olacaktır. Kardemir Karabükspor ismi, sadece isimde kalacaktır.
Karabükspor’u belki Yazıköy dolayısı ile Safranbolu sahiplenecek. Maçlara gelip, Karabükspor’u destekleyeceklerdir. Karabükümüzün merkez sınırları içinde hiçbir yer bulunamadı.

Takım şehir dışına çıkartılıyor. Bakın, Kayabaşı Mahallemiz ile Keltepe arasında da o kadar güzel yerler var. Havadar yerler var.
Mesela Belen köyü civarı. Bu şekilde, yine Teknik heyet çalışan personel, futbolcular, Karabük’ün içinde olacaklardır.

Şayet Karabükspor’un şehir dışına taşınması gerçekleşir ise, Bu şu demektir. 2 yıl içinde de Kardemir’den kopacak demektir.

Bunun sonucu da, Amatör lige kadar gidiş demektir. T.T.K.i Zonguldak’tan elini ayağını çektikten sonra ne oldu bir hatırlayalım. Şayet T.T.K. lojmanı da boşalttırsaydı. Vey hallerine olurdu. Bizde de çamlıkta bulunan Metin Türker Tesisleri ile alt yapı tesislerini, Kardemir ben kullanacağım derse!


Beyler, Ağalar. Karabükspor’u Karabüklülerden, Demir Çelik İşletmelerinden (eski ismi) Kardemir’den soğutmayın. Vebali ağır olur. Bırakın Kulüp ve tesisler. Kardemir Sınırları içinde kalsın. Çamlıktaki antrenman sahası kadar bir saha. Bu sınırlar içinde bir yere yapılır. Kapullu’ya yapılır. Kayabaşı’na yapılır. Kardemir oralardan yer alır yapılır. Bu şekilde de, Kardemir Karabükspor Süper Ligde kalıcı olur. Diğer şekli ile 2018 – 2019 sezonunda düşmemeye oynar. 500 – 600 seyircisi ile, bizden söylemesi.


Bir kamuoyu yoklaması yaptırın bakalım. Ne cevaplar alacaksınız. Bırakın Yazıköy’de amatör takımlar maçlarını yapsınlar. Birde onlara mani olunmasın.

Yorum gönder

Lütfen resimde gördüğünüz kodu girin:

Captcha

YORUMLAR

avatar Türker Çarga
Fanatik taraftarla iç içe olan bütün kulüpler yerlerde sürünüyor ( Trabzon) önemli olan Bursa gibi Üni- timsah gibi eğitimli taraftarları örgütleyebilmektir, kulübün yeri il sınırları içinde olduğu sürece sorun olmaz, tersine kulüb aidiyeti gelişir, Karabük AKP ve MHP cehaletinden kurtulamadığı sürece sonunda mutlaka düşecektir, gittiği yer Zonguldakspor'un yanı olacaktır. Saygılarımla.......
14/10/2016 22:45:55
toplam: 1 | gösteriliyor: 1 - 1
EN ÇOK OKUNAN HABERLER

EN ÇOK İZLENEN VİDEO HABER

EN ÇOK İZLENEN FOTO HABER


Baglar Gazoz

SON YORUMLANANLAR
KARABÜK'TE KİM KİMDİR?
cron