ANASAYFASON BİLGİSPORFOTOVİDEOKARABÜK HAVA DURUMUKARABÜK HAVA KALİTESİYAZARLARKÜNYEİLETİŞİM

Kanyon Park yapımı başladı

Belediye Başkanı Rafet Vergili’nin yeni dönem projeleri arasında yer alan ve Safranbolu ile Karabük’ü birleştirecek Kanyon Park projesinin ilk aşaması olan Kanyon Köprü projesinde inşaat çalışmaları hızlı ilerliyor.

Seçim öncesi Rafet Vergili KANYON PARK için MEGA PROJELER olarak açıklamıştıDaha önce yüksek kesimli mahallelere yaptığı yürüyen merdiven, asansör ve yaya köprülerinin ardından Karabük Belediye Başkanı Rafet Vergili şimdide Karabük ile Safranbolu arasına yapılan ve Karabük’ün Boğaz Köprüsü olarak adlandırılan Kanyon Köprü ile il ve ilçeyi birbirine bağlayacak.

Kuzey’in cazibe merkezi olduğunu belirten Rafet Vergili; “Safranbolu’dan gelirken Kireç Kuyusu mevkiinden bakarak bu kanyonu nasıl güzelleştirebileceğimi düşündüm. Belediye’ye gittiğimde Bulak deresi kanyonunun imar durumunu inceledim ve orada bir hazine arazisinin olduğunu görünce hemen o araziyi alma işine girişip orayı Belediye olarak aldık. Karabük halkının nefes alabileceği bir yere ihtiyacı vardı ve burada da bunu gerçekleştireceğiz. Artık gençlerimizin spor yapabilecekleri, birlikte eğlenebilecekleri, her şeyden en önemlisi birlikte kaynaşabilecekleri bir cazibe merkezi olacak. Burası sadece Karabük halkına değil çevremizdeki il ve ilçelere de hitap edecek” dedi.

Karabük’ün sosyal yaşamına zenginlikler katacak olan Kanyon Park projesinde köprü dışında her yaş grubunun yararlanabileceği, gençlerin her türlü sporu yapabilecekleri alanlarda oluşturulacak. Kanyon Köprü’nün Haziran ayında bitirilmesi hedeflenmektedir.17.01.2016 - 12:43 1189

son bilgi haber

Yorum gönder

Lütfen resimde gördüğünüz kodu girin:

Captcha

YORUMLAR

toplam: | gösteriliyor:
EN ÇOK OKUNAN HABERLER

EN ÇOK İZLENEN VİDEO HABER

EN ÇOK İZLENEN FOTO HABER


Baglar Gazoz

SON YORUMLANANLAR
KARABÜK'TE KİM KİMDİR?
cron