ANASAYFASON BİLGİSPORFOTOVİDEOKARABÜK HAVA DURUMUKARABÜK HAVA KALİTESİYAZARLARKÜNYEİLETİŞİM
Bakanlık Marzinc'in lisans belgesini onayladı

Bakanlık Marzinc'in lisans belgesini onayladı

17.01.2019 - 18:20 1338
son bilgi haber

Türkiye’de, demir çelik sektörünün önde gelen 5 şirketi tarafından Karabük OSB alanına kurulan ve 8 yıldır faaliyete olan Marmara Geri Kazanım Tesisi (MARZINC) çevre izin ve lisans belgesini yenilediğini duyurdu.

Demir çelik fabrikalarının baca tozu ve tufal’i geri dönüşüme kazandıran MARZINC Genel Müdürü Metin Altani, yaptığı açıklamada 14 Ocak 2024 yılına kadar geçerli Çevre İzin ve Lisans Belgesini alarak faaliyetlere devam ettiklerini söyledi.

Altan, MARZİNC’in 14.01.2014 tarihinden beri 50373 sayılı Çevre İzin ve Lisans Belgesi ile faaliyetini sürdürdüğünü belirterek, “ Çevre İzin ve Lisans Belgesi’nin süresi 14.01.2019 tarihinde sona ereceğinden söz konusu belgenin yenilenebilmesi için süresi içinde (18.07.2018) Çevre ve Şehircilik Bakanlığı ÇED İzin ve Denetim Genel Müdürlüğü’ne müracaat ta bulunulmuştu. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı ÇED İzin ve Denetim Genel Müdürlüğü de gerekli denetimlerden sonra 14.01.2024 tarihine kadar geçerli olmak üzere Çevre İzin/ Çevre İzin ve Lisans Belgesi verilmesini uygun bulmuştur.

Şirketimiz de halen bu çerçevede faaliyetini sürdürmekte olup yenilenen Çevre İzin ve Lisans Belgesi süresi içinde de tesis izin koşullarına uygun olarak faaliyetine aynı şekilde devam edecektir” dedi.son bilgi haber

Yorum gönder

Lütfen resimde gördüğünüz kodu girin:

Captcha

YORUMLAR

toplam: | gösteriliyor:
EN ÇOK OKUNAN HABERLER

EN ÇOK İZLENEN VİDEO HABER

EN ÇOK İZLENEN FOTO HABER


Baglar Gazoz

SON YORUMLANANLAR
KARABÜK'TE KİM KİMDİR?
cron