ANASAYFASON BİLGİSPORFOTOVİDEOKARABÜK HAVA DURUMUKARABÜK HAVA KALİTESİYAZARLARKÜNYEİLETİŞİM
Kent Orman'da YANGIN

Kent Orman'da YANGIN

28.08.2018 - 13:34 1350
son bilgi haber

Karabük Yenişehir Çamlık Orman parkında yangın meydana geldi. Karabük Belediyesi itfaiye ekipleri yanı sıra Karabük Orman İşletme Müdürlüğü'nün yangın helikopteri de söndürme çalışmasına katıldı.

Görüntü / AjansKarabük - Okan Şimşek

2 ayrı noktada başlayan yangın kısa sürede büyüdü. Yangın yerine gelen itfaiye araçları için dar yoldaki dikenli tel örgüler devrilerek geçişleri sağlandı. Orman Genel Müdürlüğü tarafından orman yangınlarına müdahale için kentte bulundurulan helikopter havadan alevlere müdahale etti. Vatandaşlar da söndürme çalışmalarına destek verdi. Havadan ve karadan süren çalışmalarda 1 saat sonra yangın söndürülürken, yaklaşık 1 dönüm kızılçam ormanı zarar gördü.

'LÜTFEN ATEŞ YAKMASINLAR, ATEŞSİZ PİKNİK YAPSINLAR'

Karabük Orman İşletme Müdürü Rıfat Ataş, yangının çıkış sebebini araştırdıklarını belirterek, "İki ayrı noktadan çıkmış. Ekiplerimiz inşallah bulurlar. Çok şükür büyük bir felakete dönüşmeden başarılı bir şekilde yangını söndürdük. Vatandaşlarımız evlerinin bahçesinde de olsun lütfen ateş yakmasınlar. Salça yapmanın mevsimi. Şu anda ekstre hava koşulları yaşıyoruz. Yangının çıkmaması için hiçbir sebep yok. Küçük bir kıvılcım binlerce hektar ormanı yok edebilir. Hava şartları normale dönene kadar lütfen ateş yakmasınlar, ateşsiz piknik yapsınlar" dedi.

Nedeni henüz belirlenemeyen yangın ile ilgili ayrıntılar geliyor...son bilgi haber

Yorum gönder

Lütfen resimde gördüğünüz kodu girin:

Captcha

YORUMLAR

toplam: | gösteriliyor:
ÇOK OKUNANLAR

EVRENUR

Baglar Gazoz
BU HABERLERİ OKUDUNUZ MU?
CHP Karabük Gençlik: Zehirleniyoruz
CHP Karabük Gençlik: Zehirleniyoruz
15.01.2018 - 20:03 - 1 2120
Marzinc mahkemelik oldu
Marzinc mahkemelik oldu
18.10.2017 - 12:50 - 1 1875
Karabük Sebze Hali'nde yangın
Karabük Sebze Hali'nde yangın
30.04.2017 - 14:19 - 3 5092
SON YORUMLANANLAR
cron