ANASAYFASON BİLGİSPORFOTOVİDEOKARABÜK HAVA DURUMUKARABÜK HAVA KALİTESİYAZARLARKÜNYEİLETİŞİM
CHP Karabük İl Başkanı Dinçel'den Karabükspor açıklaması

CHP Karabük İl Başkanı Dinçel'den Karabükspor açıklaması

16.11.2017 - 18:29 677
son bilgi haber

Cumhuriyet Halk Partisi Karabük İl Başkanı Erdoğan Dinçel, Kardemir Karabükspor ve kendisinin genel merkeze şikâyeti ile ilgili açıklamalarda bulundu.

İlk olarak Kardemir Karabükspor konusunda açıklama da bulunan Dinçel “İyi bir Karabükspor taraftarıyım aynı zaman da Karabükspor’un formasını giymiş, Karabükspor’da futbol oynamış birisi olarakta Karabükspor’un yakinen takip ediyorum. En önce şunu ortaya koymak gerekiyor. Kardemir’in konumunu değerlendirmek gerekiyor. Kardemir bugün Karabük’te halka malolmuş bir şirket her ne kadar kimin elinde olduğu, yönetimde kimin olduğu, kim tarafından yönetildiği, konusunu bir tarafa bırakıp Kardemir’i Karabük halkına malolmuş bir şirket olduğunu unutmamak gerekiyor.  Bu nedenle Kardemir’in Karabük halkına borcu vardır. Kardemir şirket olarak bugün sadece sahiplerin değil, Karabük yöresi insanların ve çalışanların bir şirketidir. Bu nedenle bunun sosyal ve kültürel bir takım sorumlulukları vardır. Bugüne kadar Karabükspor Kardemir ismiyle anılmış işçi takımı emekçinin takımı çalışanların takımı, Kardemir’in takımı olarak bilinmiştir. Karabük içinde çok önemli değerlerden birtanesidir Kardemir özel bir şirket olmakla sahipleri halka açık bir şirketin ortaklarının olması. Dolasıyla Karabükspor bizi ilgilendirmez, Karabükspor konusu bizim konumuz değildir diyemez. Öncelikle bunu ortaya koymak gerekir.Karabükspor bugüne kötü yönetimle gelmiştir. Kimdir bunun sorumlusu? Kardemir’dir. Niçin? Çünkü yönetimi oluşturan, denetim altında yatan, kontrol eden Kardemir olmuştur. Bu yönetimi Kardemir belirlemiştir. Bu başkanı Kardemir yönetimi oraya atmıştır ve görevlendirmiştir.  Bu durum da bu bizim sorumluyuz altında diyemez. Bu taşın altına Kardemir elini koymalıdır. Yöre halkı adına, Karabük adına, kentimiz adına bunu yapmalıdır. Bu nedenle Kardemir, Karabükspor’a sahip çıkmalıdır. Çıkmakta zorundadır! Bunun değerlendirmesini önümüzdeki günlerde Karabük halkı yapacaktır. Kongreye çok az bir zaman kaldı. 20 Kasım da kongre var o zamana kadar ya Kardemir bir çözüm bulmalıdır ya da Karabük halkı mutlaka bir çözüm, Karabük’teki sivil toplum örgütleri bir çözüm bulmalıdır.  Karabük bürokrasisi, Karabük seçilmişleri buna bir çözüm bulmalıdır. Öncelikli ve birinci sorumlu ve görev alması gerekende Kardemir yönetimidir.” dedi.

 CHP İlçe başkanlarının ve Cevdet Akay tarafından CHP Genel merkezi gidip il başkanın Erdoğan Dinçeli şikâyet ettiği yönündeki sorulara yönelik ise “İl yönetimi ve benim özelikle genel merkeze şikâyet edildiğim hakkında duyum aldım. Bunlar Karabük’te Cumhuriyet Halk Partisinde bugüne kadar hiç olmamış. Bizim geleneğimizde, bizim yapımızda olmamış, hayat bulmamış şeyler. Cumhuriyet Halk Partisi anlaşılan siyaset yapma işine doğru olduğunu düşünmediğim yakışmayan yaklaşımlar tabii. İnsanlar şikâyet edebilirler. Düşüncelerini aktarabilirler herkesin hakkıdır. Ancak bunu geçmişte partimizde görev yapmış ve milletvekili adaylığı yapmış ondan sonra bir takım ciddi sıkıntılarla Karabük’ten ayrılmış, birdaha Karabük’e de uğramamış ve ciddi eleştiriler almış biri tarafından ve onunla birlikte yapılması gerçekten son derece dikkat çekici ilçe başkalarımız gidebilir, düşüncelerini aktarabilir ama oraya geçmişte milletvekilli adaylığını yapmış ve ciddi sıkıntılarla burada gitmiş ve yeniden buraya gözlerini dikmiş biriyle yapılması gerçekten üzüntü verici. “ dedi.

Kaynak / GasteKarabukson bilgi haber

Yorum gönder

Lütfen resimde gördüğünüz kodu girin:

Captcha

YORUMLAR

toplam: | gösteriliyor:
ÇOK OKUNANLAR

EVRENUR

Baglar Gazoz
BU HABERLERİ OKUDUNUZ MU?
CHP Karabük Gençlik: Zehirleniyoruz
CHP Karabük Gençlik: Zehirleniyoruz
15.01.2018 - 20:03 - 1 2252
Marzinc mahkemelik oldu
Marzinc mahkemelik oldu
18.10.2017 - 12:50 - 0 1973
Karabük Sebze Hali'nde yangın
Karabük Sebze Hali'nde yangın
30.04.2017 - 14:19 - 6 5249
SON YORUMLANANLAR
cron