ANASAYFASON BİLGİKARABÜK'TE KİM KİMDİR?KARABÜK HAVA DURUMUKARABÜK HAVA KALİTESİKARDEMİR HİSSELERİKÜNYEİLETİŞİM
Burhanettin Uysal Kimdir?

Burhanettin Uysal Kimdir?23.04.2021 - 22:10 679

Prof. Dr. Burhanettin Uysal 20 Haziran 1967'de Konya Ereğli’de doğdu. Baba adı Fahrettin, anne adı Şerife’dir. 

 

Gazi Üniversitesi Teknik Eğitim Fakültesi’nden ve Polis Akademisi’nden mezun oldu. Gazi Üniversitesi’nde yüksek lisansını ve doktorasını bitirdi.  2006'da Profesör oldu. Emniyet Genel Müdürlüğü’nde Komiser Yardımcısı ve Komiserlik görevi yaptı. Bülent Ecevit Üniversitesi Safranbolu MYO Müdürlüğü, Bülent Ecevit Üniversitesi ve Karabük Üniversitesi Rektör Yardımcılığı, 2008-2015 arasında Karabük Üniversitesi Rektörlüğü görevini yürüttü. 2013-2015 arasında YURTKUR Yönetim Kurulu Başkanlığı görevini yürüttü.

 

2013'de Avrupa İş Konseyi Socrates Komitesi ve Dünya İş Konfederasyon tarafından "Yılın En İyi Rektörü" seçilen Sayın Uysal’a Moldova Cumhuriyeti Cumhurbaşkanlığı Kamu Yönetimi Akademisi, Romanya Andrei Saguna Kostence Üniversitesi ve Malezya Perlis Üniversitesi Fahri Doktora unvanı verdi.

 

26. Dönemde Karabük Milletvekili seçildi. Milli Eğitim, Gençlik, Kültür ve Spor Komisyonu Başkan Vekili, AB Uyum Komisyonu Üyesi, Türkiye-AB Karma Parlamento Komisyonu Üyesi, AKPM Üyesi ve Asya Parlamenter Asamblesi oldu.

 

İyi derece İngilizce bilen Prof. Dr. Burhanettin Uysal, evli ve üç çocuk babasıdır.

 

YORUMLAR

KARABÜK'TE KİM KİMDİR?
cron