ANASAYFASON BİLGİKARABÜK'TE KİM KİMDİR?KARABÜK HAVA DURUMUKARABÜK HAVA KALİTESİKARDEMİR HİSSELERİKÜNYEİLETİŞİM
Engin Koçali Kimdir?

Engin Koçali Kimdir?14.03.2021 - 12:42 1491

Eğitim hayatına Kayabaşı İlkokulunda başladı. Ortaokulu ve Lise 1’i TED Karabük Kolejinde okudu. Daha sonra Endüstri Meslek Lisesi sınavını kazanıp Tesviye Bölümünü bitirdi.

 

1983 yılında başladığı yüksek öğrenimini Gazi Üniversitesi Teknik Eğitim Fakültesi Talaşlı Üretim Ana Bilim Dalı Bölümünde tamamlayıp 1987 yılında mezun oldu.

 

1997 yılında sonsuz boyda ovalama usulü diş çekme makinesini projelendirip uyguladı.

 

1996 yılında projesini hazırladığı Isıl İşlem tesisini kurdu ve ilk defa evsafına göre hava – su ve hava – yağ karışımı ile çeliği dengeli ve hassas sertleştirme sistemini başarıyla uyguladı.

 

2002 yılına kadar değişik makine ve aksamları, ısıl işlem, elektro galvaniz ve bağlantı elemanlarıyla ilgili üretimler ve projeler yapıp uyguladı.

 

2007 yılında Role Kapağı Kaynatma Makinesi tasarlayıp uyguladı.

 

Bir tek ODTÜ’de (Orta Doğu Teknik Üniversitesi) bulunan ve cemakan içinde koruma altında tutulan, sadece kullanmasını bilen Öğretim Görevlilerinin dokunabildiği bilgisayarların ilk dönemlerinde (1985) MS DOS ve Basic Dili ile programlamayı öğrendi.

Bilgisayarların yaygınlaşması ve İnternet hizmetlerinin başlamasıyla 1992 yılında HTML, PHP, MySQL, Pascal, Java dillerini öğrendi.

1998 yılında PHP ve MySQL tabanlı Karabük’ün ilk İnternet Haber Portalını kurdu.

 

2002 yılından 2006 yılına kadar İnternet programcığı ve Web sitesi tasarımcılığı üzerine çalışmalarını sürdürdü.

 

2002 yılında ilk defa internet üzerinden canlı yayın gerçekleştirerek Karabükspor’un maçını canlı yayınladı.

 

2017 yılında Karabük Öğrenci, 2019’da Karabük Apart ve Karabük Yurt Rehberlerini kurdu ve bu sitelerden elde ettiği gelirlere ilaveler yapıp ihtiyaç sahibi öğrencilere karşılıksız burs olarak verdi.


YORUMLAR

KARABÜK'TE KİM KİMDİR?
cron