31.3 C
Karabük
22 Temmuz Pazartesi 2024

Necdet Aksoy Kimdir?

19.12.1970 tarihinde dünyaya geldi. Lise tahsilini 1989 Gerede İmam Hatip Lisesinde tamamladı. Aynı yıl Selçuk Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Kamu Yönetimi Bölümünü kazanarak üniversite eğitimine başladı.
1993 yılında bu Fakülteyi ikincilikle bitirdi. Aynı yıl Dumlupınar Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Kamu Yönetimi Bölümünde Yüksek Lisans yapmaya başladı. 1994 yılında bu üniversitede Araştırma Görevlisi çalışmaya başladı. Yüksek Lisans öğrenimi süresinde Prof Dr. Ahmed AKGÜNDÜZ başta olmak üzere Prof Dr. Yavuz ATAR, Prof. Dr. Sami KARAHAN gibi hocalardan dersler aldı.

1996 yılı Haziran ayında hazırladığı “Radyo ve Televizyon Üst Kurulunun Türk İdari Sistemi İçerindeki Yeri” konulu yüksek lisans tezini, Prof Dr. Ahmed AKGÜNDÜZ Prof Dr. Yavuz ATAR ve Prof Dr. Burhan KUZU’dan oluşan jüri huzurunda sunarak mezun oldu. Aynı yıl Ağustos ayında da Sakarya Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Kamu Yönetimi Bölümünde Doktora eğitimine başladı. Bu eğitim sürecince başta, Prof Dr. Bilal ERYILMAZ, Prof. Dr. İbrahim Erol KOZAK, Prof Dr. Davut DURSUN ve Prof Dr. Musa EKEN olmak üzere diğer hocalardan dersler aldı. 2002 yılında “Baskı Grubu Olarak Sivil Toplum Örgütlerinin Türkiye’de Çevre Politikalarının Oluşumuna Etkileri” konulu tezi hazırlayarak Prof Dr. Bilal ERYILMAZ, Prof. Dr. Ömer DİNÇER, Prof Dr. Davut DURSUN, Prof Dr. Musa EKEN, Prof Dr. Halil KALABALIK’tan oluşan jüri huzurunda sunarak, siyaset bilimi alanında akademik doktor unvanı ile mezun oldu. Dr. Necdet AKSOY, akademik çalışmalarına ara vermeden devam etmekte olup, Kamu Yönetimi, Yerel Yönetimler, Belediyelerde Halkla İlişkiler, Sivil Toplum Kuruluşları, Çevre Politikaları, Bilgi Edinme Hakkı gibi konularda çeşitli bilimsel sempozyum, toplantı ile açık oturumlarda tebliğler sunmakta, Büyükşehir, il, ilçe ve belde belediyeleri personelleri için hazırlanan Personel Yönetimi, İmar Mevzuatı, Bilgi Edinme Hakkı, Kurumsal Kimlik Kazanımı ve Ahlak, Sivil Toplum, Baskı Grubu ve benzeri kavramlara genel bakış konularında hizmet içi eğitim çalışmaları yapmaktadır.

Dr. Necdet AKSOY 1996 yılı Haziran ayında, Sayın Cumhurbaşkanımızın Belediye Başkanlığı döneminde, İstanbul Büyükşehir Belediyesinde Türkiye’de bir ilk olarak kurulan Halkla İlişkiler Birimi Beyaz Masa’da Koordinatör olarak çalışmaya başladı.

Beyaz Masanın kurumsallaşması anlamında akademik çalışmalar sürecinde elde ettiği birikimleri uygulamaya koyarak, Beyaz Masanın kurumsallaşması anlamında önemli görevler üstlendi. Bu görevi esnasında başlatılan birçok Sosyal Belediyecilik Uygulamaları günümüzde Türkiye’de birçok Belediyeye örnek olmuş ve uygulamaya geçilmiştir.
Halen bu uygulamalar birçok devlet kurumumuz tarafından model olarak alınmakta ve farklı isimlerle uygulanmaktadır. 1998 yılında Araştırma Müdürlüğünde Müdür Yardımcısı, 1999 yılında Trafik Müdürlüğünde Müdür Yardımcısı, 2002 yılında İdari İşlerden Sorumlu Genel Sekreter Yardımcısı Danışmanlığı, Haziran 2004 – Ekim 2006 yılları arasında Halkla İlişkiler Müdürlüğü görevlerinde de bulunan Dr. Necdet AKSOY; İstanbul Büyükşehir Belediyesi ile Bağlı Genel Müdürlükler (İSKİ, İETT) ve İştirakleri ile tüm İlçe-İlk Kademe Belediyelerinin denetimlerinin yapıldığı Teftiş Kurulu Başkanlığında Müfettiş olarak görev aldı.

01.12.2008 tarihinde istifa ederek Adalet ve Kalkınma Partisinden Safranbolu Belediye Başkan Adayı olarak 29 Mart 2009 yerel seçimlerinde Safranbolu Belediye Başkanı oldu.

2014 Yerel seçimlerinde yeniden Belediye Başkanlığına seçilen ve görevine devam etmekte olan Dr. Necdet AKSOY, iyi derecede İngilizce ve orta derecede Arapça bilmektedir. Dr. Necdet Aksoy evli ve iki çocuk babasıdır.

ALINTI / www.safranbolu.bel.tr/

5595

Bizi Takip Edin!

19,607BeğenenlerBeğen
2,093TakipçilerTakip Et
1,445AboneAbone Ol

Diğer Haberler

Sosyal Medya

19,607BeğenenlerBeğen
1,501TakipçilerTakip Et
2,093TakipçilerTakip Et
1,445AboneAbone Ol
spot_img

Diğer Haberler