ANASAYFASON BİLGİSPORFOTOVİDEOKARABÜK HAVA DURUMUKARABÜK HAVA KALİTESİYAZARLARKÜNYEİLETİŞİM

Her Telden (7.Şubat.2018)

Ahmet Gölbek Yazdı

son bilgi haber
07.02.2018 - 12:43 427

KARABÜK İL MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜ SAYIN ALİ KÖSE VE DONANIMLI İNSAN YETİŞTİRMEK,  ÖĞRENCİYİ KAZANMAK ÜZERİNE BİR HAYAT TARZI
Karabük İl Milli Eğitim Müdürü Sayın ALİ KÖSE hayatını DONANIMLI, İYİ YETİŞMİŞ insan yetiştirmeye adamış ve bu uğurda gereken ne varsa yapmaya çalışan bir EĞİTİMCİ..
Dikkat edin BÜROKRAT demiyoruz, BİR EĞİTİMCİ diyoruz.
Bilindiği gibi ROBOTİK KODLAMA için ciddi girişimler yaptı Sayın KÖSE ve minicik çocuklar nasıl ilgi gösterdiler bu projeye Vali Sayın KEMAL ÇEBER böyle bir projenin önünü açmak için elinden gelen her şeyi yaptı/yapıyor..
Sayın ALİ KÖSE öğrenciyi baskılayarak bir yerlere varılacağına da inanmıyor, tam tersine Öğrenciyi, varsa ufak/tefek hataları nedeni ile baskı ile değil, disiplin cezaları ile değil konuşarak kazanma yolunu seçen önemli bir Eğitimci.
Karabük yıllar yılı EĞİTİM OLAYINDA Ülkenin en iyilerinden birisi..
Diğer İLLERİN ÇOK/ÇOK önünde Karabük.
İl Milli Eğitim Müdürü Sayın ALİ KÖSE bu çizginin bozulmaması, hatta çıtanın çok daha yukarılara çekilmesi amacı ile 7/24 işini kovalıyor ve gerçekten başarılı bir çizgi de yakalandı..
ÜLKENİN ve BU YÖRELERİN GELECEĞİ EĞİTİM DE..
Eğitim sistemi donanımlı insan yetiştirmeye odaklı biçimde sürüyor/sürdürülüyor..
Sayın ALİ KÖSE ve mesai arkadaşları büyük bir gayretin içindeler..

ÇOK FECİ BİR SERVİS ARACI KAZASI HENÜZ UNUTULMADAN, ÜZERİ KÜLLENMEDEN YENİCE İLÇESİNDE YAŞANAN, YENİ KARDEMİR SERVİSİ..
Bilindiği gibi FRENİ BOŞALAN bir KARDEMİR Servis aracı üç işçi ile, araç şoförüne mezar olmuştu, şimdi de YENİCE İlçesinde yaşanan bir kaza yürekleri dağladı..
BU SERVİS ARACI BİLE DEĞİL..
Demek ki, bu şekli ile de İŞÇİ TAŞINIYOR..!!
İKİ İŞÇİ KARDEŞİMİZDE orada yaşamını yitirdi..
Bu arada SERVİS ARAÇLARINA ÖNLEMLER ALINIYOR gibi çıkan/çıkartılan haberlerinde ne kadar KOFTİ olduğu, geçtiğimiz günlerde yaşanan ve Allahın lütfu ile can kaybı olmadan atlatılan KARDEMİR SERVİS aracının yaşadıklarından belli.
SERVİS ARAÇLARI, MUTLAKA AMA MUTLAKA, ELDEN GEÇİRİLMELİ..
İlgili bir MÜDİRENİN iş akdinin fesih edilmesi ile bu tür kazaların önüne geçileceği sanılıyorsa herkes yanılıyor demektir, herkes işin kolayına, ucuzuna kaçıyor demektir..
O müdire hanımın ilgisiz kaldığını kim söyleyebilir..?
Sesini bir yerlere duyurmakta zorlandığı besbelli ve bu kaza yaşanınca en kolayı, en ucuzu yapılarak iş akdi fesih ediliyor, peki yaşanan İHALE olayı artık ciddi bir platforma oturtulacak mı, yoksa yeni kazalar mı beklenecek..
YAZIK OLUYOR İŞÇİLERE, GERÇEKTEN ÇOK YAZIK OLUYOR..

KARABÜK, KARDEMİR ÜZERİNDEN BAŞLAYAN YOLBULANLAR/GÜLEÇLER ÇEKİŞMESİNDEN,  ÇOK AMA ÇOK ETKİLENİYOR VE ETKİLENECEK…
Karabük, ne yazık ki, KARDEMİR üzerinden başlayan/başlatılan YOLBULANLAR/GÜLEÇLER çekişmesinden müthiş etkileniyor ve öyle görünüyor ki, bu olumsuz etkilenme daha bir hayli sürecek.
SON KARDEMİR GENEL KURULU ÖNCESİNDE BAŞLADI ÇEKİŞME..
Şimdi başta KARDEMİR KARABÜKSPOR olmak üzere çok ciddi bir etkileşim sürecine girildi, yarın KARABÜK İÇİ BİRÇOK SEÇİMDE bunu yaşayıp göreceğiz demek mümkün..
Bu nokta da KARABÜK’ÜN TEK ŞANSI, Yolbulan kesiminin Karabük’te fazla çevresi olmayışında, Yolbulan kesiminin Karabük toplumsal yapısını iyi bilip/okuyamamasında gibi bir teselli gündeme gelebilir..
Zaten öyle olmasaydı, iş bu raddelere gelmezdi..
Bilindiği gibi KARDEMİR Seçimli Genel Kurul öncesinde Yolbulan kesimi “KARDEMİR BAŞKAN ADAYIMIZ Sayın TALAT YILMAZ..” gibi bir dayatma yapınca, Karabük Toplumsal yapısının dinamik unsurları Sayın KAMİL GÜLEÇ ve GÜLEÇLERLE birlikte olduğunu bir deklarasyon ile duyurmuştu.
Özellikle Sayın KAMİL GÜLEÇ’İN Sayın MUSTAFA YOLBULAN’IN KARDEMİR Yönetim Kurulu Başkanlığı’na gelmesi önerisinin,  bile kabul edilmeme durumu gelişmelere tuz/ biber ekmişti.
ÇEKİŞME KARABÜK’E ÇOK CİDDİ ETKİLER YAPACAK GÖRÜNÜYOR..
Örneğin KARDEMİR KARABÜKSPOR bundan çok etkileniyor..

ÇEVRE VE ŞEHİRCİLİK BAKAN YARDIMCISI SAYIN MEHMET CEYLAN, FIRSAT BULDUKÇA KARABÜK’E GELİYOR,  KARABÜK’Ü HİÇ İHMAL ETMİYOR
ÇEVRE ve ŞEHİRCİLİK BAKAN YARDIMCISI Sayın MEHMET CEYLAN fırsat buldukça Karabük’e geliyor ve hemen herkes “Sayın CEYLAN KARABÜK’Ü HİÇ İHMAL ETMİYOR..” görüşünde birleşiyor..
Sayın CEYLAN bu Yörenin sorunlarına da çok yakın ilgi gösteriyor.
Özellikle Resmi Kurumlara araç temini, makine temini gibi yardımlarını hiç mi hiç esirgemiyor, o nedenle de, hayli takdir topluyor denilse yeridir.
Galiba Sayın CEYLAN gelecekte Siyasetin içinde olacak..
Yeniden Belediye Başkan Adaylığı mı olur, yoksa yeniden Milletvekili Adaylığı mı olur, bunu şu an için kestirmek, bilmek hayli zor, ancak, şurası belli ki, Sayın MEHMET CEYLAN gelecekte Siyasetin içinde olacak/olacaktır..
Bize sorarsanız en doğal hakkıdır, bu Yöreye Siyaseten çok yararlı zaten..
Aktif Siyasetin içinde olması halinde çok daha yararlı olacaktır

AK PARTİ-MHP İTTİFAKINDA, SAYIN DEVLET BAHÇELİ “YEREL SEÇİMLERDE İTTİFAK ZORLAMA OLUR..” SÖZLERİ İLE YENİ BİR GÜNDEM YAPTI..
AK Parti ile MHP arasında, süregelen, SEÇİM İTTİFAKI konusunda, MHP Genel Başkanı Sayın DEVLET BAHÇELİ bir açıklama yaparak, çok ama çok önemli bir gündem yaptı.
“YEREL SEÇİMLERDE İTTİFAK ZORLAMA OLUR..” dedi Sayın BAHÇELİ.
Bu sözün anlamı YEREL SEÇİMLER sırasında AK Parti Belediye Başkan Adayını çıkartacak, İL GENEL ve BELEDİYE MECLİS Listelerini çıkartacak , yine, MHP kendi Adaylarını çıkartıp seçime girecekler..
Sayın DEVLET BAHÇELİ’NİN bu açıklaması, KARABÜK gibi, BARTIN gibi Belediye Başkanlığı’nı MHP’NİN kazandığı İl ve İlçeler açısından çok ama çok önemli.
Örneğin KARABÜK’TE seçime ayrı/ayrı girecekler demektir..
AK Parti kendi BELEDİYE BAŞKAN Adayı, kendi İl ve Belediye Meclis Üyeleri ile yarışa girecektir, MHP Kendi BELEDİYE BAŞKAN Adayı, kendi İl ve Belediye Meclis Üyesi Adayları ile yarışa girecektir..
Sayın DEVLET BAHÇELİ bu açıklaması ile yine gündem yaptı sayılır..
“YEREL SEÇİMLERDE İTTİFAK ZORLAMA OLUR..” DEDİ.
Doğrusunu isterseniz, fevkalade geçerli bir görüş getirdi ortaya..

KARABÜK BELEDİYE BAŞKANI SAYIN RAFET VERGİLİ’NİN ESNAF ZİYARETLERİ ÇOK OLUMLU SONUÇLAR VERİYOR VE ESNAFLAR MEMNUN..
Biliyorsunuz, Karabük Belediye Başkanı Sayın RAFET VERGİLİ, bir süredir, günün bir bölümünü ESNAF ZİYARETLERİNE ayırıyor, gördüğümüz kadarı ile ESNAFLAR BU ZİYARETLERDEN FEVKALADE MEMNUNLAR..
HATIRLANMAK, AYAK ÜZERİDE OLSA HASBIHAL ETMEK, Karabük esnafına çok ama çok iyi gelmiş, ziyaret edilen birkaç esnaf ile sohbet ettik ve emin olun çok olumlu izlenimler aldık, çok/çok memnun olduklarını gördük.
Bu arada Karabük Belediye Başkanı Sayın RAFET VERGİLİ’NİN, Karabük esnafı için, MEVSİM DÖNÜŞLERİNDE ellerinde kalan bir önce ki malları DAHA UCUZ FİYATA satabilmeleri için KENT MEYDANINDA stant açmalarına izin verebileceği gibi bir izlenim vermiş.
BU DÜŞÜNCE MÜTHİŞ BİR ŞEY.
Karabük esnafları, örneğin ALIŞVERİŞ FESTİVALİ adı altında KENT MEYDANI’NA kurulacak stantlarda, ellerinde ki malları 7 gün 10 gün gibi bir süre ile satışa arz edebilecekler.
BÖYLE BİR DÜZENLEME YAPILABİLECEK ve en önemlisi HALK SOKAĞA ÇIKACAK..
KARABÜK İNSANI KENT MEYDANINA AKACAK..

KARABÜK BELEDİYE BAŞKANI SAYIN RAFET VERGİLİ’NİN BİR DÜŞÜNCESİNE, TİCARET VE SANAYİ ODASI BAŞKANI SAYIN ÖZCAN’DAN DESTEK..
Karabük Belediye Başkanı Sayın RAFET VERGİLİ’NİN esnaf ziyaretleri sırasında gündeme gelen ALIŞVERİŞ FESTİVALİ düzenlenmesi olayına, çok ciddi bir destek var..
KENT MEYDANI’NA STANTLAR AÇILACAK..
Karabük ESNAFLARI bu stantlarda ki yerlerde, mevsim sonu olduğu için ellerinde kalma ihtimali olan malları pazarlayacaklar, KARABÜK ÜNİVERSİTESİ’NİN ilgili MÜZİK KULÜPLERİ gerekirse AKŞAMLARI BU ALANLARDA MÜZİK YAPACAKLAR..
KARABÜK İNSANI BÖYLECE SOKAĞA ÇIKMIŞ OLACAKLAR..
Bu yönde ki bir gelişmeye Karabük TİCARET ve SANAYİ ODASI Başkanı Sayın TUNCAY ÖZCAN’DAN DA büyük destek geliyor ve “BÖYLE BİR DÜZENLEME İLE KARABÜK TİCARET HAYATI, KARABÜK SOSYAL HAYATI CANLANIR..” görüşünde Sayın ÖZCAN.
Gerçekten öyle, düzenlenecek ALIŞVERİŞ FESTİVALİ süresinde, ÜNİVERSİTE ÖĞRENCİLERİNİN müzik yapmaları da KARABÜK YAŞAYANLARI için çekim olayı yaratacaktır..
DÜZENLEME SÜRESİNCE KARABÜK İNSANI SOKAĞA ÇIKACAKTIR..
Hem uygun ALIŞVERİŞ, hem dinlenmiş olacaktır..
Sayın VERGİLİ gerçekten mükemmel bir icraata imza atacak demek ki..

İYİ PARTİ KARABÜK İL BAŞKANI SAYIN DURSUN ALTIPARMAK “GENEL BAŞKANIMIZ SAYIN MERAL AKŞENER 13 ŞUBAT GÜNÜ AÇILIŞA GELECEK”
Kuruluşundan bu yana, henüz birkaç ay geçen, İYİ PARTİ çok hummalı bir çalışma düzeni içinde görülüyor, bir yandan İLÇE KONGRELERİNİ yapan İYİ Parti, bir yandan da İL LOKALİNİN açılışı için gelecek olan Sayın MERAL AKŞENER’İ karşılamaya hazırlanıyor..
Geçtiğimiz günü İYİ Parti İl Başkanı Sayın DURSUN ALTIPARMAK Gazetemiz Bürosuna bir nezaket ziyaretinde bulundu, uzunca bir süre sohbet ettik Sayın ALTIPARMAK ile.
Bir konu dikkatimizi çekti.
Sayın DURSUN ALTIPARMAK, ne herhangi bir kişi hakkında olumsuz bir söz etti, ne herhangi bir Siyasi Parti hakkında ağzından tek olumsuz söz çıktı, bunun yerine yaptıkları çalışmaları, İYİ Parti olayını anlattı.
İYİ PARTİ OLARAK ÇOK İDDİALI OLDUKLARINA SIK/SIK DİKKAT ÇEKTİ..
İLÇE KONGRELERİNİ BÜYÜK ÖLÇÜ DE BİTİRMİŞLER..
13 ŞUBAT GÜNÜ Genel Başkan Sayın AKŞENER’İ bekliyorlar..
Sayın DURSUN ALTIPARMAK, değişik bir Siyaset tarzı izliyor..

SİZE, YANİ OKURLARIMIZA, AYLAR ÖNCE BİRLEŞİK METAL SENDİKASI “ORGANİZE SANAYİ BÖLGESİ’NDE ÇALIŞMALAR YAPIYOR..” DEMİŞTİK..
Size, yani Okurlarımıza, aylar önce MARZİNÇ işçilerinden yola çıkarak BİRLEŞİK METAL SENDİKASI Karabük Organize Sanayi Bölgesi’nde bir dizi çalışmalar yürütüyor şeklinde bilgiler aktarmaya gayret etmiştik.
Şimdi; BİRLEŞİK METAL SENDİKASI Karabük’te görüyorsunuz..
Örgütlendikleri bir işyerinde yaşanan sıkıntılar nedeni ile, hemen hergün ÜST DÜZEY bir BİRLEŞİK METAL SENDİKASI yetkilisi Karabük’e geliyor ve öyle görünüyor ki Sendika bu yörelerde kalıcı..
MARZİNÇ AYLARDIR ÇALIŞMIYOR, İŞÇİLER BEKLEYİŞLERİNİ SÜRDÜRÜYORLAR..
MARZİNÇ İşçileri, elbet METAL İŞKOLUNUN işçileri..
Sanmayın ki BİRLEŞİK METAL SENDİKASI bunlarla ilgilenmiyor..
Biz aylar önce BİRŞEYLER çıtlatmıştık Okurlarımıza..

 

Yorum gönder

Lütfen resimde gördüğünüz kodu girin:

Captcha

YORUMLAR

toplam: | gösteriliyor:
EN ÇOK OKUNAN HABERLER

EN ÇOK İZLENEN VİDEO HABER

EN ÇOK İZLENEN FOTO HABER


Baglar Gazoz

SON YORUMLANANLAR
KARABÜK'TE KİM KİMDİR?
cron